آیین اختتامیه پنجمین فن بازار ملی سلامت برگزار شد تولید انبوه محصولات دانش بنیان مانعی برای خروج ارز از کشور

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

آیین اختتامیه پنجمین فن بازار ملی سلامت برگزار شد

تولید انبوه محصولات دانش بنیان مانعی برای خروج ارز از کشور

پنجمین فن بازار ملی سلامت که از 16 آبان ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در چابهار آغاز به کار کرده بود بعد از ظهر جمعه هفده آبان با معرفی ایده های دانش بنیان برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی انجمن شرکت های دانش بنیان سلامت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اضافه کرد: در این فن بازار محصولات دانش بنیانی به نمایش در آمده بود که تولید انبوه هر یک می تواند از خروج میلیارد ها دلار ارز از مملکت جلوگیری کند و از طرف دیگر از لحاظ هزینه ای بسیار به صرفه تر از نمونه خارجی و بسیار با کیفیت تر محسوب می شود.

هاشمی شهری  ادامه داد: در مجموع 30 غرفه، از دانشگاه های علوم پزشکی، مراکز رشد فناوری سلامت، مراکز تبادل فناوری و شرکت های دانش بنیان کشور در این فن بازار فعالانه به معرفی دستاوردهای علمی خود پرداختند و به طور متوسط در هر غرفه 4 محصول دانش بنیان به سرمایه گذاران و علاقمندان به دانش معرفی شد.

وی با اشاره به اینکه حضور سرمایه گذاران علاقمند و میهن دوست در این فن بازار نقطه قوت قابل توجه و قابل اتکائی محسوب می شود تاکید کرد: می توان به عنوان یکی از نقاط قوت این فن بازار  در کنار ارائه فن آوری ها، به حضور این سرمایه گذاران اشاره کرد.

او همچنین به حضور بیش از  350 دانشجوی خلاق و ایده پرداز و بیش از  150 عضو هیئت علمی از سراسر کشور، 50 مسئول ارشد وزارت بهداشت، وزارت کار، وزارت صنعت در این فن بازار اشاره کرد و گفت: این تجربه بزرگ برای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و استان سیستان و بلوچستان حرکتی نو برای پیوند بیش از پیش صنعت و دانشگاه محسوب می شود.

وی اعلام کرد: در این دو روز برگزاری همایش 20 تفاهم نامه بین شرکت های ارائه کننده محصولات و سازمان های کارفرمایی مختلف امضا شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، تصریح کرد: در این فن بازار نشست های بزرگی با عنوان انتقال تجربه برای بیان تجربیات موفق شرکت های دانش بنیان در حوزه های مختلف دارو، تجهیزات پزشکی و سلامت ، راهکارهای توسعه فناوری تجهیزات پزشکی، سرمایه گذاری شرکت های فناور و دانش بنیان در منطقه آزاد چابهار، ارائه ایده های دانشجوئی و ثبت ایده ها توسط دفتر مالکیت معنوی به نام ارائه دهنده، برگزار شد.

در پایان نیز در سه بخش از ایده های محصول محور، برگزیدگان مسابقه دانشجویی و حامیان پنجمین همایش و فن بازار ملی سلامت تقدیر به عمل آمد.

تاریخ انتشار: 18/08/98

به بالای صفحه بردن