حسین وطن پور رئیس انجمن شرکت های دانش بنیان سلامت تهران برگزاری فن بازار سلامت به انجمن سپرده شد

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

با امضای تفاهم نامه میان پارک علم و فناوری پردیس و انجمن شرکت های دانش بنیان سلامت،‌ برگزاری فن بازار حوزه سلامت به انجمن سپرده شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن شرکت های دانش بنیان سلامت تهران، حسین وطن پور رئیس انجمن با بیان این مطلب،‌ به نقش فن بازارها در زنجیره نوآوری اشاره کرد و گفت: در مرحله نهایی زیست بوم فناوری بازارها هستند که فرصت های خوبی برای شرکت های فناور ایجاد می کند تا بتوانند محصولی را که تمام مراحل استانداردسازی، مجوز بهره برداری را گذرانده و از نظر کیفی مورد تایید مراجع ذی صلاح هست را در فضا و بازار بزرگتر و همگانی تری به نمایش بگذارد.

به گفته وی، چندین دوره هست که دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار کننده فن بازار حوزه سلامت است که نشان داده تمرکز اصلی اش روی هسته های فناور خودش است و دانشگاه های دیگر در خلا قرار میگیرند از یک سو به دلیل هزینه ها چندان به صرفه نیست که هر دانشگاهی یک فن بازار راه اندازی کند و از سوی دیگر به دلایل مختلف رغبتی هم ندارند تا در فن بازار دانشگاه تهران شرکت کنند.

در همین راستا او از امضای تفاهم نامه همکاری میان پارک علم و فناوری پردیس و انجمن شرکت های دانش بنیان سلامت خبر داد و به مزایای این همکاری اشاره کرد و گفت: در پارک پردیس،  شرکت ها و فعالان حوزه سلامت را به خوبی نمی شناسند ما می توانیم در این زمینه به آنها کمک کنیم زیرا توانمندی شرکت ها را می شناسیم و میتوانیم ادعاهای آنها را ارزیابی کنیم که مجموع این موارد می تواند کیفیت فن بازار را افزایش دهد. از سوی دیگر پارک علم و فناوری پردیس از پارک ها نمونه خاورمیانه است که قدرت مالی خوبی دارد و تمام فناوری های مختلف را در سبد خود دارد که می توانیم از این فضا و امکانات برای شرکت های سلامت بهره مند شویم.

به بالای صفحه بردن