شرکت پایا سلامت فر زیست

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

غذاهای کاربردی دیگر فقط یک انتخاب نیستند!

ما در فرزیست بر روی توسعه مواد غذایی زیست فعال تمرکز کرده‌ایم که فوایدی فراتر از تغذیه سنتی دارند!

 

مواد فراسودمند و غذاداروها فرصتی برای بهبود سلامت انسان، کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی فراهم می کنند. دانشمندان حوزه غذادارو و مصرف کنندگان آن به فواید سلامتی برخی از این مواد مانند پروتئین ها، پپتیدها، پری بیوتیک ها، پروبیوتیک ها، روغن ها و اسیدهای چرب پی برده اند.
ما در شرکت دانش بنیان فرزیست با استفاده از افراد متخصص در حوزه‌های اصلی علوم و فن‌آوری‌های غذایی سعی داریم با تولید محصولات فراسودمند و مفید در صنایع غذایی و دارویی نقش مهمی در:

 

  • حل کمبودهای تغذیه ای در گروه های سنی مختلف
  • کاهش ابتلا به برخی از انواع سرطان ها از جمله سرطان روده بزرگ
  • کنترل قند خون بیماران دیابتی
  • دسترسی تمامی افراد جامعه به این محصولات

 

و بصورت کلی در ارتقای سطح سلامت افراد جامعه و کاهش احتمال بــروز بیماری ها داشته باشیم

پری بیوتیک ها

پری بیوتیک ها ترکیباتی در غذا هستند که باعث رشد یا فعالیت میکروارگانیسم های مفید مانند باکتری ها و قارچ ها می شوند که باعث می شود سیستم گوارش بهتر کار کند.

پست بیوتیک ها

پست‌بیوتیک‌ها متابولیت‌های پروبیوتیک‌ها یا اجزایی هستند که از فعالیت پروبیوتیک در روده، مانند تخمیر، ناشی می‌شوند.نتیجه تخمیر یا مصرف فیبر پری بیوتیک ها به عنوان پست بیوتیک شناخته می شود.

پروبیوتیک ها

نوعی باکتری مفید زنده است که در بدن انسان به طور طبیعی وجود دارد که با مصرف آنتی بیوتیک ها و ژریم غذایی نامناسب میزان آن به تدریج کم می شود. این باکتری مزایای بسیاری از قبیل: پیشگیری و درمان اسهال ناشی از عفونت‌ها، بهبود و کاهش علائم سندروم روده تحریک‌پذیر، تقویت سیستم ایمنی، کاهش التهاب و آلرژی‌ها و بهبود خُلق و کاهش اضطراب دارد.

ماموریت فرزیست

شاید در کوتاه ترین بیان بتوان ماموریت فرزیست را راهکاری صنعتی، بومی، بدون پایه مدفوعی و آزمون شده در برابر سونامی مقاومت آنتی بیوتیکی در کشور و گسترش هر روزه بیماری هایی که سلامت جامعه را به خطر می اندازند دانست. موضوعی که در چند سال گذشته توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) نسبت به آن اخطار داده شده است. فرزیست در نظر دارد در آینده جهت توسعه محصولات و دستیابی هرچه بیشتر به اهداف مجموعه، اقدام به تولید محصولات پری بیوتیک و پست بیوتیک کند.

به بالای صفحه بردن