ششمین جلسه کمیته تجاری‌سازی انجمن شرکتهای دانش بنیان حوزه سلامت تهران بمنظور بررسی طرح‌های فناورانه و نوآورانه حوزه سلامت برگزار شد.

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

ششمین جلسه کمیته تجاری‌سازی انجمن شرکتهای دانش بنیان حوزه سلامت تهران بمنظور بررسی طرح‌های فناورانه و نوآورانه حوزه سلامت برگزار شد.

چهار شرکت فناور به منظور جذب سرمایه در حضور سرمایه‌گذاران و صندوق‌های مالی در ششمین جلسه کمیته تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه و نوآورانه حوزه سلامت که شهریور 1399 برگزار شد، از ایده‌های خود دفاع کردند.

به گزارش روابط عمومی انجمن شرکت های دانش بنیان سلامت تهران، دکتر حسین وطن پور، رئیس هیئت مدیره انجمن در این جلسه بیان نمود در این رویداد ایده پردازان از ایده‌های خود در برابر سرمایه‌گذاران دفاع می‌کنند.

وی با بیان اینکه این جلسه فرصت خوبی برای بهره‌گیری از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها در توسعه فناوری کشور است، خاطر نشان کرد: در خاتمه این رویداد جلسات مشترک برگزار می‌شود و زمینه‌ای برای هم رسانی فناوران و سرمایه‌گذاران فراهم خواهد شد.

طرح پلتفرم ارائه خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین

بنابراین گزارش، محمدجواد پیرامن در خصوصطرح پلتفرم ارائه خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین به نمایندگی از یکی از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری استان قم با عنوان سلامت روان الکترونیک دگر، گفت: ما پلتفرم مشاوره روانشناسی آنلاین تصویری و صوتی را در این رویداد ارائه نمودیم و در این پلتفرم ارائه آموزش‌های آنلاین و آفلاین سلامت روان با متخصصان موردتایید و دارای مجوز حرفه‌ای مشاوره و روانشناسی راه‌اندازی شده است.

وی افزود: این پلتفرم خدماتی نظیر مشاوره آنلاین تصویری و صوتی، کارگاه و آموزش‌های آنلاین، مشاوره گروهی آنلاین، آزمون‌های خودسنجی آنلاین، پکیج‌های مشاوره‌ای را به کاربران داخلی و به ایرانیان خارج از کشور ارائه می‌دهد.

به گفته این فناور، نمونه اولیه و آزمایشی این پلتفرم به مرحله بازار رسیده است و اکنون در حال ارائه خدمت به کاربران هستیم.

پیرامن افزود: بر اساس تجارب، ما چند چالش اساسی در حوزه سلامت روان مشاهده کردیم که شامل بالا بودن هزینه‌های جلسات روانشناسی و مشاوره‌های حضوری و عدم حمایت بیمه‌های دولتی، افزایش مشاوران به اصطلاح زرد در فضای مجازی و ارائه راهنمایی‌های اشتباه و مخرب به کاربران و وجود برخی برنامه و اپلیکیشن‌های غیرعلمی و آسیب‌زا به سلامت روان در فضای دیجیتال می‌شود.

وی تصریح کرد: این در حالی است که با توجه به ضریب نفوذ بالای تلفن همراه و محصولات دیجیتالی در خانواده‌های ایرانی، می‌توان از آن به عنوان بستر الکترونیکی امن و تخصصی برای ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره به شکل آنلاین بهره برد. بر این اساس پلتفرمی برای ارائه مشاوره روانشناسی آنلاین ارائه کردیم.

طرح کمپرس گرم با نام تجاری کیسه ضد درد آرژین

در ادامه لیلا جمالی‌راد از محققان یکی از استارتاپ‌ها با بیان اینکه طرح کمپرس گرم با نام تجاری کیسه ضد درد آرژینرا در این رویداد عرضه نمودیم، گفت: کیسه‌های آب گرم به تهیه آب جوش و ریختن آن درون کیسه نیاز دارند و به طور معمول از جنس پلاستیک و برای بعضی افراد حساسیت‌زا است. ضمن آنکه استفاده از کیسه آب گرم همواره استرس و نگرانی سوختگی با آب داغ را در پی دارد.

وی افزود: از این رو کیسه هسته خرما تولید شده در این شرکت می‌تواند جایگزین بهتری برای کیسه آب گرم باشد. این کمپرس گرم برای گرم شدن به یک تا ۲ دقیقه زمان در مایکروویو احتیاج دارد.

جمالی راد با مقایسه این کمپرس گرم با هات بگ فیزیوتراپی با بیان اینکه این محصول از مزایای بالاتری نسبت به هات بگ‌های فیزیوتراپی برخوردار است، بیان داشت: چرا که در کلینیک‌های فیزیوتراپی به طور معمول یک مخزن آب گرم وجود دارد که باید از چند ساعت قبل از ساعت شروع کار روشن شده تا آب مخزن گرم شود و لازم است که این دستگاه در تمام طول ساعات کار روشن باشد تا آب را در دمای بالا گرم نگه دارد.

به گفته وی ،‌ صرفه‌جویی در زمان آماده‌سازی، ۱۰۰  درصد طبیعی بودن محصول، کاهش مصرف انرژی برق، آب و سوخت به میزان زیاد و حفظ گرما به مدت طولانی از مزایای این محصول است. این طرح نیازمند سرمایه‌گذاری مالی به صورت مشارکت به  مبلغ دوازده میلیارد ریال است.

طرح ست کامل لاپاروسکوپی

همچنین محمدصادق ناظمی از فناوران یکی از شرکت‎‌های فناور با عنوان سخت کوشان آوای گل نرگس با بیان اینکه موفق به تولید “ست لاپاروسکوپی” شدیم، گفت: این ست شامل دوربین، منبع نور سرد و اینسافلیتور است که این دستگاه‌ها برای عمل جراحی لاپاروسکوپی که از دسته عمل‌های کم تهاجمی به شمار می‌آید، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ناظمی با اشاره به عملکرد این ست، بیان داشت:  جراح توسط شکاف‌های کوچک روی شکم بیمار، ابتدا توسط دستگاه اینسافلیتور، شکم بیمار را توسط گاز 2CO و با جریان و فشار مشخص و بسیار دقیق پر می‌کند تا فضای کافی جهت مشاهده و عمل درون حفره شکمی ایجاد شود.

وی در ادامه گفت: دوربین و نور نیز پس از اتصال به لنز وارد محفظه حفره شکمی می‌شود و پزشک از طریق مشاهده فشار درون شکم روی مانیتور، عمل جراحی را انجام می‌دهد.

این فناور میزان سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای این طرح را ۲۰ میلیارد ریال دانست.

طرح دستکش ایمنی نانویی

در ادامه نیز فرهاد طاهری نماینده شرکت آژینه ابزار پارس به با بیان اینکه ما تنها تولیدکننده این نوع از دستکش‌ها در ایران و غرب آسیا هستیم، گفت: این محصول در سه نوع دستکش‌های نانویی ضدآب، ضدبرش و ضد حرارت عرضه شده است و مبلغ سرمایه‌گذاری مورد نیاز ۵۰۰ میلیارد ریال برآور شده است.

در حین جلسه پرسش و پاسخ لازم میان سرمایه گذاران ، متولیان برگزاری این جلسه و فناوران صورت گرفت و با اعلام آقای دکتر مهدوی دبیر انجمن  شرکتهای دانش بنیان حوزه سلامت تهران ، مقرر شد تا سرمایه گذاران محترم از طریق انجمن سوالات تکمیلی خود را مطرح نموده و مذاکرات تکمیلی تحت نظارت انجمن برگزار گردد.

در ضمن در این جلسه آقای دکتر صدری مدیر عامل محترم شرکت درمان آرا بعنوان حامی انجمن شرکتهای دانش بنیان حوزه سلامت در برگزاری این جلسه ، نسبت به ارایه گزارشی از دستاوردهای آن شرکت در حوزه فناوری و سرمایه گذاری در امر تجاری سازی طرحهای فناورانه و نوآورانه حوزه سلامت ارایه فرمودند.

به بالای صفحه بردن