طرح معرفی شده در نشست تجاری سازی  موفق به جذب سرمایه شد

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

جلسه هیات مدیره انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت تهران، شاهرخ مهدوی مدیر اجرایی انجمن در ابتدا به شرح گزارش اقدامات انجمن پرداخت و گفت: نخستین نشست کمیته تجاری‌سازی برگزار شد و طی آن از میان چهار طرح معرفی‌شده به سرمایه‌گذاران حاضر در نشست یک طرح موفق شد سرمایه موردنیاز خود را کسب کند.

گزارش برگزاری موفق نخستین نشست تجاری‌سازی با استقبال اعضای هیات مدیره روبرو شد و بر تداوم برگزاری چنین جلساتی و افزایش تعداد طرح‌ها و حضور پررنگ سرمایه‌گذاران از صندوق‌ها و شتاب‌دهنده‌ها تاکید شد.

بهروز تهرانی عضو هیات مدیره انجمن نیز با بیان اینکه مفهوم برگزاری نمایشگاه و همایش نسبت به گذشته متفاوت شده است و شرکت‌های دانش‌بنیان معمولا نوپا یا استارتاپ هستند؛ دارای ایده‌اند و محصول جدیدی دارند که نسبت به نمونه‌های داخلی تفاوت دارد بر همین اساس نیازمند بسترهای جدید هستند و در دنیا از برگزاری نمایشگاه به‌سوی برگزاری رویدادها درحرکت هستند اینجا فرصت‌های کوتاه سخنرانی جهت معرفی استارتاپ و طرح‌ها به دارندگان ایده و فناوران اختصاص داده می‌شود و مخاطبان نیز معمولا متشکل از صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران خطرپذیر و شتاب‌دهنده‌ها هستند.

به گفته تهرانی باید الگوهای جهانی را بررسی کنیم سازوکاری برای پیاده‌سازی آن در کشورمان پیدا کنیم.

ملکی نیز حضور انجمن در نمایشگاه ترکیه را اتفاق مثبتی دانست. همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت برای حضور هر چه بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت تهران در نمایشگاه بین‌المللی می‌تواند کارساز باشد.

مهدوی بیان کرد: مرکز داوری اتاق بازرگانی تهران در راستای همکاری‌های دوجانبه پیشنهاد همکاری داده است و طی نامه‌ای درخواست معرفی سه نفر به‌عنوان داور تخصصی حوزه سلامت را مطرح کرده است.

که با تایید اعضای هیات مدیره به تصویب رسید حسین وطن پور، ملکی و بهروز تهرانی به مرکز داوری اتاق بازرگانی تهران معرفی شوند.

سپس با پیشنهاد اعضای هیات مدیره، انجمن مامور شد تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا با پیگیری از اتاق تهران معافیت صددرصدی برای حق عضویت اعضا خود را در قبال اخذ کارت عضویت اتاق تهران را فراهم آورد.

در ادامه وطن پور رئیس انجمن از ارائه خدمات بیمارستان بازرگانان به تشکل‌های اتاق خبر داد و گفت: در تاریخچه این بیمارستان متعلق به اتاق بازرگانی است که پس از فرازوفرودهای بسیار اخیرا مجددا بازسازی‌شده است و اکنون آماده خدمت‌رسانی است.

او افزود: ابتدا باید از بیمارستان بازدید شود تا تسهیلات و خدمات قابل‌ارائه آن‌ها بررسی شود. ضمن اینکه در انجمن نیز فرصت‌های همکاری شرکت‌های تجهیزات پزشکی، دارویی، آزمایشگاهی و غیره مشخص و پیشنهاد شود.

به بالای صفحه بردن