فناوران برای تولید مواد اولیه دارویی ارزبر دعوت شدند

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در فراخوانی از همه شرکت ها و موسسات فناور برای تولید مواد اولیه دارویی ارزبر دعوت کرد.

 معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از محصولات دارویی که واردات آنها ارز زیادی از کشور خارج می‌کند، مواد اولیه تولید آنها است؛ مواد مورد نیازی که برای ساخت انواع داروها در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تولید داخلی این مواد کاربردی در صنعت دارو در همکاری مشترک با سازمان غذا و دارو و صندوق نوآوری و شکوفایی اقدام به انتشار فراخوان فناورانه کرده است.

در این فراخوان از همه شرکت‌ها و موسسات فناور تولیدی کشور دعوت شده است تا در تولید مواد اولیه دارویی ارز بر در سه دسته مواد موثره، مواد حدواسط و مواد افزودنی که به حمایت هدفمند از این حوزه می‌انجامد، مشارکت کنند.

«عمق تولید و فناوری طرح»، «قیمت تمام شده محصول نسبت به قیمت واردارتی»، «ظرفیت تولید»، «میزان کاهش ارزبری»، «راهبردی و ضروری بودن دارو»، «دانش‌بنیان بودن شرکت»، «تیم فنی شرکت» و غیره از جمله مواردی است که در ارائه طرح‌ها مدنظر قرار می‌گیرد.

شرکت‌ها تا ۱۲ آذرماه فرصت دارند طرح‌های پیشنهادی خود را به آدرس http://biodc.isti.ir/ ارسال کنند.

به بالای صفحه بردن