محمدرضا کمپانی؛ حوزه سلامت بخش بزرگی از جامعه دانش بنیان را شامل می شود

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
مهندس کمپانی


محمدرضا کمپانی عضو هیات مدیره انجمن شرکت های دانش بنیان ایران؛
حوزه سلامت بخش بزرگی از جامعه دانش بنیان را شامل می شود


بخش بزرگی از شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت فعالیت میکنند، تشکیل یک اتحادیه مستقل برای پیگیری مطالبات و خدمت رسانی به آنها کاملا ضروری است.
به گزارش روابط عمومی انجمن شرکت های دانش بنیان ایران، محمدرضا کمپانی عضو هیات مدیره با بیان این مطلب افزود: در زمانی که تصمیم به راه اندازی انجمن شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت گرفتیم نزدیک به دو هزار و 300 شرکت دانش بنیان وجود داشت که از این میان 700 شرکت در حوزه سلامت فعالیت می کردند که عدد قابل ملاحظه ای است و ما را مجاب کرد تا دست به اقدام ویژه ای بزنیم.
به گفته وی، در حوزه تجهیزات پزشکی و دارو حدود 15 تشکل وجود دارد و هر کدام نیز در راستای اهداف خودشان عمل میکنند ولی مسئله دانش بنیان بودن شرکت ها برایشان دغدغه نیست و سرویس و خدمتی هم در این راستا ارائه نمی کنند.
این عضو هیات مدیره انجمن شرکت های دانش بنیان گفت: یکی از اهداف عمده انجمن پیگیری مطالبات شرکت های دانش بنیان بر مبنای قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان است. با اتکا به این قانون می توانیم از منافع شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت به صورت مدون و مشخص حمایت کنیم و در مراجع قانونی خواسته های این گروه از شرکت ها را پیگیری کنیم. 
کمپانی یادآور شد: از سوی دیگر اغلب شرکت های دانش بنیان، نوپا هستند و نیاز به توانمندسازی دارند در انجمن بر خود واجب میدانیم تا خدماتی مانند تجاری سازی، مشاوره حقوقی، مشاوره بانکی، مشاوره ثبتی را به شرکت های نوپا ارائه کنیم تا آنها بتوانند از کسب و کار نوپا به کسب و کار صنعتی تبدیل شوند.
وی معتقد است: تداوم و یکپارچگی در اجرای این اهداف بدون تردید شرایط مطلوبی را برای شرکت های دانش بنیان مهیا می سازد.
او در ادامه با اشاره به اینکه در انجمن سه کمیسیون راه اندازی شده است، گفت: ریاست کمیسیون توانمندسازی به من سپرده شده که طبق برنامه ریزی انجام شده در چهار بخش توانمند سازی مدیریت تحقیق و توسعه، خدمات توانمندسازی مالی ¬- بیمه¬ای، خدمات توانمندسازی حقوقی و خدمات توانمندسازی اقتصادی قابل اجراست.
به گفته کمپانی، برای هر بخش نقشه راه مشخصی تهیه شده است که طبق آن عمل خواهد شد تا در نهایت بسته کاملی از خدمات را به شرکت ها ارائه کنیم و رسالت انجمن در ارائه خدمات و حمایت از شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت محقق شود.

به بالای صفحه بردن