همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت با مجمع شهرداران آسیایی

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت درباره تفاهم‌نامه‌ای که امروز میان این انجمن و مجمع شهرداران آسیایی منعقد شد، گفت: در حال حاضر شرکت‌های دانش‌بنیان درخصوص زباله‌سوزها، سم‌شناسی، تشخیص آلودگی هوا، تولید سموم سالم برای از بین بردن جوندگان شهری و دیگر مسائل مرتبط با شهرها تحت مجموعه ما هستند که امیدواریم پس از امضای این تفاهم‌نامه گام‌های موثری در ارتقاء مجموعه‌های عضو انجمن برداشته شود.

 تفاهم‌نامه همکاری مجمع شهرداران آسیایی و انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت تهران امروز چهارشنبه، ۲۸ آبان با هدف ایجاد و توسعه همکاری طرفین در خصوص بهره‌مندی از ظرفیت‌های مدیریتی، آموزشی، فنی و مهندسی طرفین جهت اخذ و اجرای پروژه، امضا شد.

حسین وطن‌پور، رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت تهران با تاکید براینکه با آغاز همکاری می‌توانیم در تقویت استارتاپ‌ها تاثیرگذارتر باشیم، گفت: صادرات محصولات دانش‌بنیان از برنامه‌های پیش رو است.


وی افزود: امید است با ارتباط و همکاری، دانش داخلی را به کشورهای مختلف گسترش دهیم.

وطن‌پور با بیان اینکه استارتاپ‌های زیادی در حوزه شهری در انجمن فعال هستند، گفت: در حال حاضر شرکت‌های دانش‌بنیان درخصوص زباله‌سوزها، سم‌شناسی، تشخیص آلودگی هوا، تولید سموم سالم برای از بین بردن جوندگان شهری و دیگر مسائل مرتبط با شهرها تحت مجموعه ما هستند که امیدواریم پس از امضای این تفاهم‌نامه گام‌های موثری در ارتقاء مجموعه‌های عضو انجمن برداشته شود.

در بخش دیگری از این جلسه، گشتاسب مظفری، دبیرکل مجمع شهرداران آسیایی، ضمن تشریح فعالیت‌های مجمع و با اشاره به پاندمی کرونا گفت: ارائه راهکار و تکنولوژی‌های به‌روز برای دوران پساکرونا در شهرها از الزامات است و با همکاری‌های دوجانبه می‌توانیم تجربیات شهری و تجربیات علمی را به اشتراک بگذاریم.

وی با اشاره به اهمیت موضوع سلامت شهری گفت: کمیته تخصصی سلامت در مجمع شهرداران آسیایی شکل گرفته‌است و امید است با همکاری‌های دوجانبه بتوانیم گام‌های موثرتری در جهت ارتقاء سلامت شهری در کشور خودمان و همچنین به اشتراک گذاشتن تجربیات با دیگر کشورها برداریم.

بر اساس اعلام انجمن شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت، در این جلسه شاهرخ مهدوی، دبیرکل انجمن و امیرفؤاد محسنی، معاون اقتصادی مجمع شهرداران آسیایی نیز بر گسترش همکاری‌های مشترک و برنامه‌ریزی برای استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت استارتاپ‌های حوزه سلامت شهری تاکید کردند.

بر اساس این تفاهم‌نامه، تعریف و اجرای پروژه‌های مطالعاتی در حوزه‌های مورد نیاز مجمع، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت تخصصی مورد نیاز مجمع، برگزاری دوره آموزشی، همایش، نشست، بازدید، سمینار تخصصی به صورت داخلی و بین‌المللی حضوری و غیرحضوری، تامین اساتید مجرب جهت دوره‌های آموزشی مورد نیاز مجمع در حوزه سلامت شهری، ارائه خدمات داوری و مشاوره‌ای به استارتاپ‌ها و شرکت‌های معرفی شده از طرف مجمع، رتبه‌بندی و عارضه‌یابی شرکت‌ها و استارتاپ‌های فعال در حوزه سلامت شهری، حمایت از طرح‌های فناورانه حوزه سلامت شهری توسط مجمع یا انجمن و همکاری در حوزه گردشگری سلامت باتکیه بر پتاسیل شرکت‌ها و استارتاپ‌های فعال در این حوزه در دستور کار قرار گرفت.

منبع خبر: ایسنا

به بالای صفحه بردن