پنجمین فن بازار ملی سلامت افتتاح شد

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

پنجمین فن بازار ملی سلامت افتتاح شد

پنجمین دوره فن بازار ملی سلامت با حضور فعالان، صنعتگران و شرکت های دانش بنیان سلامت شانزدهم آبان ماه به مدت دو روز در بندر چابهار آغاز به کار کرده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن شرکت های دانش بنیان سلامت تهران، آیین افتتاحیه‌ پنجمین دوره فن بازار ملی سلامت با حضور معاون کل وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران، معاون علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیر عامل منطقه آزاد چابهار، فرماندار شهرستان ویژه چابهار و روسای دانشگاه های علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر در مرکز همایش‌های بین‌المللی منطقه آزاد چابهار برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ضمن خیر مقدم  به شرکت کنندگان در این رویداد ملی، افزود: این دوره از فن بازار ملی سلامت در شش محور کلی همایش، نمایشگاه،  نشستهای انتقال فناوری، تجاری سازی، کارآفرینی، حمایت از استارت آپها، مسابقات کسب و کار دانشجویی در حال برگزاری است.

در ادامه ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت نیز  با قدردانی از میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای برگزاری این همایش گفت:  8.5 درصد از تولید ناخالص ملی جهان در حوزه سلامت است که این آمار از تمام حوزه های مهم مثل انرژی و نظامی بالاتر است.

حریرچی به ارائه آماری پرداخت و افزود: در کشورهای توسعه یافته بیش از 10 درصد تولید ناخالص به حوزه سلامت اختصاص یافته است. در ایران حدود 130 هزار میلیارد تومان به این بخش تخصیص شده است.  10.3مرتبه هر ایرانی به مراکز درمانی دارویی مراجعه می کنند.

او با تاکید بر توسعه روش های نوین سلامت الکترونیکی در جلوگیری از تضییع وقت و منابع گفت: حوزه سلامت باید عدالت محور باشد و شامل همه افراد شود. هیچ کاری در حوزه سلامت نباید انجام شود مگر اینکه فقرا از آن بهره‌مند شوند، در حوزه سلامت این جمله طلایی مدنظر است که «هر کسی در حوزه سلامت باید به اندازه توانش پرداخت و به اندازه نیاز بهره مند شود.»

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: با اجرای کامل طرح تحول نظام سلامت هزینه‌های سلامت در کشور باید روز به روز کاهش یابد تا دسترسی مردم به بهداشت و درمان بیشتر شود.

معاون وزارت بهداشت افزود: 1500 شرکت دانش بنیان حوزه سلامت در ایران داریم که 2700 محصول دانش بنیان به ارزش 25 هزار میلیارد تومان و ارزش صادراتی 200 میلیون دلار تولید و صادر می کنند.

او به توسعه شرکت های سلامت دیجیتال تاکید کرد وافزود: 178شرکت سلامت دیجیتال داریم که بسیار جای گسترش دارد و کارایی دارد.

انجمن شرکت های دانش بنیان سلامت تهران،‌ نیز در بخش نمایشگاهی این دوره از فن بازار ملی سلامت حضور دارد و پذیرای بازدیدکنندگان گرامی است.

پنجمین فن بازار ملی سلامت با شعار دانشگاه نوآور، رونق اقتصاد سلامت در مرکز همایش‌های بین‌المللی منطقه آزاد چابهار از امروز به مدت ۲ روز در حال برگزاریست.

 تاریخ انتشار:‌ 16/08/98

به بالای صفحه بردن