پنجمین فن بازار ملی سلامت در چابهار

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

آغاز پنجمین فن بازار ملی سلامت در چابهار
پنجمین فن بازار ملی سلامت با حضور صنعتگران، ایده پردازان و شرکت های دانش بنیان این حوزه صبح امروز در بندر چابهار آغاز شد.

پنجمین دوره همایش فن‌بازار ملی سلامت امروز /پنجشنبه/ با حضور دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت و درمان، نماینده نهاد فناوری ریاست جمهوری، روسای دانشگاهها و نخبگان پارک علم و فناوری سراسر کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی منطقه آزاد چابهارآغاز شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: محورهای اصلی این همایش در ۶ بخش شامل برپایی نمایشگاه شرکت های مختلف دانش بنیان، برگزاری نشست های تخصصی  به منظور تبادل فناوری، کارگاه های تخصصی کارآفرینی، حمایت از نمونه اولیه و تجاری سازی ایده ها، برگزاری استارتاپ و مسابقات دانشجویی، مشاوره های تخصصی با مجرب ترین کارشناسان که در زمینه های ثبت اختراع، کسب و کار، تامین منابع مالی، معرفی ظرفیت های حمایت های دولتی برگزار می شود.

دکتر سید محمد هاشمی‌شهری افزود: این همایش چهار دوره گذشته در تهران برگزار شده است اما پنجمین دوره با همکاری گروهی سازمان منطقه آزاد چابهار، دانشگاه های علوم پزشکی تهران و ایرانشهر و بنیاد علمی نخبگان در چابهار برگزار شد.

وی بیان کرد: فن‌بازارها به سه دسته کلی شامل فن‌بازارهای اطلاعات فناوری که اطلاعات فناوری را به مخاطبان عرضه می کند، فن‌بازار انتقال فناوری که مشاوره های فنی و حقوقی بازار را انتقال می دهد و فن‌بازار ترکیبی، که ترکیبی از ۲ فن‌بازار یادشده است.

 بنا به اعلام دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، این اولین باری است که این فن بازار در محلی غیر از تهران و به میزبانی علوم دانشگاه پزشکی زاهدان برگزار می شود.
توسعه گردشگری سلامت، توسعه صادرات سلامت محور و ورود خیران سلامت به این بخش از اهداف این همایش دو روزه است.

تاریخ انتشار:‌16/08/98

به بالای صفحه بردن