پیشنهاد راه‌اندازی کلینیک سلامت در برج‌های فناوری دانشگاه امیرکبیر

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

در مراسم امضای تفاهم‌نامه انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت با پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر پیشنهاد راه‌اندازی کلینیک سلامت در یکی از برج‌های فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر مطرح شد.

 دکتر حسین وطن پور رئیس هیات مدیره انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت تهران در  مراسم امضای تفاهم‌نامه پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر و انجمن شرکت های دانش بنیان سلامت استان تهران گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه سلامت از منظر دستیابی به فناوری‌های این حوزه پیشگام هستند و پیشرفت‌های چشمگیری در این زمینه در دانشگاه شاهد هستیم. البته نقش شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان این دانشگاه در حوزه فنی بسیار قابل‌توجه می‌باشد به‌نحوی‌که توانسته‌اند این ظرفیت را وارد حوزه سلامت کنند.

دکتر شاهرخ مهدوی دبیرکل انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت تهران نیز در این مراسم گفت: انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت تهران با هدف حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه سلامت و با حمایت اتاق بازرگانی تهران و وزارت بهداشت تشکیل شده است.

وی خاطر نشان کرد: انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت اتاق بازرگانی تهران متشکل از سه کمیته تجاری‌سازی، توانمندی سازی و کسب‌وکار است که در زمینه آموزش، تسهیل در رویه‌های مرتبط با شرکت‌های دانش‌بنیان و ارائه خدمات در حوزه‌های مالکیت معنوی، داوری، جذب سرمایه و تجاری‌سازی و همچنین صادرات محصولات دانش‌بنیان حوزه سلامت به ۱۰۰ عضو شرکت این انجمن و ۳۰۰ شرکت مستقر در مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری به ارائه مشاوره و خدمت می‌­پردازد.

بنا بر اعلام روابط عمومی انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت، مهدوی با تأکید بر لزوم همکاری بیشتر انجمن و دانشگاه، چه در زمینه تفاهم‌نامه جاری و چه در ارتباط با استفاده از پتانسیل­‌های سایر دانشکده‌ها و پژوهشکده‌های مرتبط با حوزه سلامت، پیشنهاد راه‌اندازی کلینیک سلامت را در یکی از برج‌های فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های انجمن برای کمک به شرکت‌های دانش‌­بنیان حوزه سلامت مطرح نمود تا به‌این‌ترتیب تعاملات با سرعت بیشتری انجام‌ پذیرند. این موضوع مورد تائید معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر قرار گرفت و مقرر شد پیگیری لازم جهت انجام این مساعدت، معمول شود.

به بالای صفحه بردن