گفت‌وگو با مهندس الهه یزدانی عضو هیات مدیره انجمن شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت تهران

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

انجمن ایده‌های نو را به صنعت نزدیک کرد

عضو هیئت مدیره انجمن شرکت‌های دانش بنیان سلامت تهران و مدیرعامل شرکت مهندسی سازگان گستر که معتقد است انجمن توانسته در مدت فعالیت خود ایده‌های نو را به صنعت نزدیک کند از لزوم روان‌سازی قوانین می‌گوید.

مهندس الهه یزدانی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی انجمن شرکت‌های دانش بنیان سلامت تهران نخست با ارائه توضیحی درباره فعالیت‌های شرکت مهندسی سازگان گستر در سال‌های اخیر گفت: این شرکت، به‌عنوان اولین تولیدکننده مانیتور علائم حیاتی بیمار، فعالیت خود را در سال ۱۳۶۹ آغاز کرد و در این سال‌ها انواع مانیتورهای علائم حیاتی بیمار، انواع پالس اکسیمتر، الکتروکاردیوگرافی و اخیرا پمپ سرنگ را نیز طراحی و تولید کرده است که این دستگاه از تجهیزات الزامی برای بخش‌های ویژه، اورژانس و … است. در یکی، دو سال اخیر، با توجه به شرایط بحرانی بیماران کرونایی، لازم شده است تا وضعیت بیماران با این دستگاه چک شود؛ لذا این دستگاه یکی از تجهیزات الزامی برای بخش‌های کرونا است.

مهندس الهه یزدانی سپس ضمن بیان این‌که شرکت سازگان گستر با تمام توان سعی کرده است تا قسمتی از نیازهای مراکز درمان را تامین کند، در خصوص فعالیت‌های انجمن شرکت‌های دانش بنیان سلامت تهران اظهار کرد: همانطور که مطلع هستید، بنده به‌عنوان عضو هیئت مدیره انجمن در خدمت هستم و در جلسات هیئت مدیره مشارکت دارم. همچنین در جلسات کمیسیون صادرات کالاهای غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران در حوزه سلامت حضور دارم، در این کمیسیون درخصوص مشکلات صادرکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی بحث می‌شود.

او با اشاره به فعالیت‌های آموزشی انجمن افزود: انجمن با برگزاری دوره‌های آموزشی، حرکت موفقی در جهت اطلاع‌بخشی به اعضاء درباره امکانات و تسهیلات مخصوص شرکت‌های دانش بنیان داشته است. همچنین با برگزاری کمیته‌های تجاری‌سازی باعث شده است تا ایده‌های نو به صنعت نزدیک شوند.

مهندس یزدانی همچنین بیان کرد: به نظر من جا دارد که انجمن در روان‌سازی قوانین و ریگولاتوری‌های اداره کل تجهیزات پزشکی هم وارد شود. قوانین جاری بعضا سخت‌گیرانه هستند و شرکت‌های نوپا از ادامه کار مایوس می‌شوند. و یا کارشناسان به‌دلیل عدم شفافیت، با توجه به برداشت خود از قانون اعمال نظر می‌کنند.

فاطمه نظر محمدی- خبرنگار حوزه روابط عمومی انجمن شرکتهای دانش بنیان حوزه سلامت تهران

به بالای صفحه بردن