داروی پرکینرا با نام ژنریک آناکینرا

شرکت پرسیس ژن پار با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان اولین شتاب دهنده زیست فناوری پزشکی کشور در سال 1395 آغاز به کار کرد. زمینه فعالیت این شتاب دهنده، زیست فناوری پزشکی( دارو و تجهیزات) و طب بازساختی( سلول های بنیادی) می باشد.

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

توضیحات

داروی پرکینرا با نام ژنریک آناکینرا تنها یک تولید کننده دیگر در دنیا دارد و پرسیس ژن به عنوان دومین تولید کننده آن، توانست همزمان با ورود این دارو به بازار ایران، صادرات آن را با همکاری شرکت زیما به ۲ کشور اکراین و ترکیه انجام دهد.

داروی “بیوسیمیلار” حاوی ماده فعال دارویی “آناکینرا” است که نوعی سیتوکین (عامل سرکوب کننده ایمنی) به شمار می‌رود

سیتوکین‌ها یا عامل سرکوب کننده ایمنی، پروتئین‌هایی هستند که توسط بدن ساخته می‌شوند و هماهنگ کننده ارتباطات بین سلولی هستند و به کنترل فعالیت‌های سلولی کمک می‌کنند.

بیوسیمیلار یعنی مشابه دارویی برندی که برای اولین بار تولید شده باشد. این دارو برای درمان التهاب مفاصل کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

داروی پرکینرا پروتئین آناکینرا است، اینترلوکین محصول ایجاد پیام های التهابی است که با بلاک کردن آن جایگاه، مانع از ارسال پیام های التهابی می‌شود و در نتیجه درد در بیماران آرتریت کاهش می‌شود.

مراحل بومی سازی آن از صفر تا ۱۰۰ توسط نیروهای متخصص ایرانی صورت گرفته است و همچنین تهیه سازه سلولی و کلوم کردن آن در شرکت انجام شده و در نهایت کشت آن در مقیاس صنعتی و تولید پروتئین مورد نظر و خالص‌سازی آن شکل گرفت.

این دارو طبق قوانین جی ام پی تولید شده و دارای تاییده سازمان غذا و داروی کشور است و کلیه استانداردها و استاتیکشن ها را نیز دار است.

 

به بالای صفحه بردن