محصولات پلاسما

مراکز اهدای پلاسما شرکت دایا آرین دارو با محلی مناسب و فوق العاده مدرن در شهر ری و شهریار افتتاح می شود. این مراکز از همشهریان محترم دعوت می کند تا به عضوی از خانواده اهداکننده پلاسما عظیم تبدیل شوند تا دست کمکی به بیماران نیازمند بدهند. کارکنان واجد شرایط سعی در پردازش پلاسما دارند که ماده اصلی برای محصولات مهم برای درمان بیماران مبتلا به تهدید کننده زندگی ، از جمله هموفیلی ، شوک یا ضربه ، نقص سیستم ایمنی و سایر اختلالات خون است.

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

توضیحات

این مرکز 4 بخش بستری عمومی دارد که هر یک از این بخش ها شامل اتاق های دو تخته، اتاق های یک تخته و اتاق VIP پلاسمای جمع آوری شده در این مرکز جهت فرآوری و تولید داروهای خاص تحت شرایط ویژه به کشور آلمان ارسال شده و به دارو های با ارزشی تبدیل شده که جان هزاران بیمار را در سرتاسر کشور نجات میدهد. این داروها عمدتا از پروتئین های موجود در پلاسما تولید شده و شامل داروهایی نظیر فاکتور انعقادی 8 و 9 ، آلبومین و ایمونوگلوبین وریدی.

فاکتور انعقادی 8 و 9:

این دارو تنها داروی موجود جهت جلوگیری از مرگ و میر بیماران گروه هموفیلی A و B است. بیماری هموفیلی، اختلال در انعقاد خون در جراحات و زخمهاست. بدن بیماران هموفیلی قادر به قطع کردن خونریزی ناشی از جراحات نیست، بیشترین خطر در زمانی صورت میگیرد که خونریزیها بصورت داخلی و در درون مغز صورت گیرد. این دارو به مقدار بسیار کم از پروتئین های موجود در پلاسما تولید شده و جزء نادرترین داروهای موجود در جهان به شمار می رود.

آلبومین:

آلبومین از نظر مقدار مهمترین پروتئین پلاسما ست. در بدن انسان بین ٣٠٠ تا ٥٠٠گرم آلبومین وجود دارد و روزانه ٢٠٠ میلی گرم برای هر کیلو وزن بدن آلبومین در کبد ساخته می شود. موارد استفاده آلبومین: در شوک هیپوولمیک، سوختگی های شدید، نارسایی های حاد کبدی، نارسایی های کلیه، براي جلوگيري از اسپاسم عروق مغز پس از اعمال نروسرژی، بیماران دچار خونریزی ساب آراکنوئید و ضربه های مغزی منجر به صدمه مغزی استفاده می شود. در بیماریهایی نظیر ایدز، لنفوم، هپاتیت ویرال و نارسایی های نوزاد در بدو تولد مانند خونریزی های مغزی و یا تنگی نفس حاد،آلبومین نقش بسزایی را ایفا میکند.

ایمونوگلوبین وریدی:

ایمونوگلوبین وریدی یا IVIG دارویی است که در جهت رفع نقص ایمنی بدن استفاده میگردد. بیمارانی که به هر دلیلی دچار اختلال در سیستم ایمنی بدن هستند دریافت کننده های اصلی این دارو هستند. کودکانی که دچار عفونت HIV شده اند، نوزادان نارس در بدو تولد که دچار زردی شدید یا نقص دستگاه ایمنی هستند، مبتلایان به سندرم کاوازاکی و بسیاری دیگر از بیماران از جمله دریافت کننده های این دارو هستند. ایمونوگلوبین به مقدار بسیار کم، تنها از طریق پروتئین های موجود در پلاسما بدست آمده و هیچ جایگزین دیگری برای آن وجود ندارد.

به بالای صفحه بردن