اجرای طرح آمایش ملی فن آوری سلامت توسط انجمن شرکتهای دانش بنیان حوزه سلامت تهران

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

در روز شنبه مورخ 7 آبان 1401 و در محل دفتر معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی جلسه ای با حضور آقای دکتر پناهی معاون محترم تحقیقات فن آوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و آقای دکتر بنفشه مدیر کل دفتر توسعه و فناوری آن وزارت و نمایندگان انجمن شرکتهای دانش بنیان حوزه سلامت تهران، آقایان: دکتر وطن پور رئیس هیئت مدیره و دکتر مهدوی دبیر و عضو هیئت مدیره انجمن برگزار گردید. در این جلسه در ابتدا نمایندگان انجمن نسبت به ارائه گزارشی از فعالیتهای انجمن اقدام نموده و آمادگی خود را جهت همکاری با وزارت بهداشت و سازمان های تابعه بر اساس پتانسیل های موجود اعضای انجمن، اعلام نمودند. آقای دکتر پناهی ضمن ابراز خوشنودی از فعالیت های انجام شده ابراز امیدواری نمودند تا انجمن شرکتهای دانش بنیان حوزه سلامت تهران بتواند بعنوان بازوی اجرائی آن معاونت به شرکت های دانش بنیان و فناوران نوپا ارائه خدمت نماید.

در خاتمه مقرر شد تا کارگروهی با سرپرستی آقایان: دکتر بنفشه و دکتر مهدوی تشکیل و نیازهای وزارت بهداشت در حوزه ارتباط با شرکت های دانش بنیان و فناوران مورد ارزیابی قرار گرفته تا پس از بررسی در قالب تفاهم نامه ای مشترک اجرایی گردد.

سپس آقای دکتر حسین وطن پور رئیس هیئت مدیره انجمن نیاز کشور به طرح آمایش ملی فن آوری سلامت را تبیین نموده و اعلام نمودند در صورت تحقق این طرح، نقشه جامع فعالیت هر استان در حوزه فن آوری سلامت بدست خواهد آمد که از موازی کاری جلوگیری خواهد نمود. ضمن اینکه بر اساس توانمندیهای هر استان، وزارت بهداشت طرحها و تسهیلات خود را اجرایی خواهد نمود. سپس مقرر گردید که آقای دکتر وطن پور بعنوان نماینده انجمن در این زمینه گزارشی را از قعالیت های انجام شده در این موضوع و جزئیات اجرائی شدن این طرح، برای مدیران محترم وزارت بهداشت ارائه نموده تا در صورت موافقت، انجمن شرکت های حوزه سلامت تهران عهده دار اجرای این پروژه گردد.

به بالای صفحه بردن