شعب اختصاصی شرکت‌های دانش‌بنیان در محاکم تهران افتتاح شد

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

با حضور سورنا ستاری و رئیس کل دادگستری استان تهران:
شعب اختصاصی شرکت‌های دانش‌بنیان در محاکم تهران افتتاح شد

🔸این شعبه که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و علی القاصی‌مهر رئیس کل دادگستری استان تهران، افتتاح شد، جمع‌آوری سوابق پرونده‌های مربوط به شرکت‌های دانش بنیانی که مشکلات حقوقی دارند را هدف قرار داده است تا در یک فرآیند تخصصی در حوزه حمایت از تولید ایران‌ساخت مشکلات این شرکت‌ها مورد رسیدگی قرار گیرد.

🔸ستاری در این مراسم با اشاره به همکاری و همراهی همیشگی قوه قضاییه با زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور، گفت: طی چند سال اخیر قوه قضاییه یکی از همراهان همیشگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوده و حمایت های ویژه‌ای از تحقق اقتصاد دانش بنیان و توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور داشته است.
رییس بنیاد ملی نخبگان افزود: افزایش تعداد و فعالیت شرکت های دانش بنیان وظایف قانونی دولت برای حمایت از این مجموعه ها را بیشتر می کند و باید ضوابط و امکانات برای توسعه فعالیت آنها بیشتر شود. ایجاد شعب تخصصی برای رسیدگی به مشکلات و چالش های شرکت های دانش بنیان در کشور یک ضرورت است و باید تعداد آنها بیشتر شود.

🔸علی القاصی‌مهر رییس دادگستری کل استان تهران هم در این آیین، گفت: شرکت های دانش بنیان و خلاق؛ بهترین گزینه برای نجات کشور از تحریم ها و چالش های اقتصادی و سیاسی کشور محسوب می شوند و می توانند کشور را از دست وابستگی ها نجات دهند.
به گفته القاصی‌مهر یک شعبه به صورت ویژه و دو شعبه معین در تهران برای رسیدگی به پرونده های قضایی شرکت های دانش بنیان ایجاد شده است که در تلاشیم در این شعب با صلح و سازش به مشکلات رسیدگی کنیم و تا حد امکان اجازه ندهیم آسیبی به فعالیت این مجموعه ها وارد شود.
وی ادامه داد: شکل گیری این شعب گامی موثر در جهت ارتقای علمی و فناورانه کشور است و تلاش می کنیم همه ظرفیت های موجود در کشور را برای تحقق این کار به کار گیریم.

تاریخ انتشار: 1401/04/25

به بالای صفحه بردن